Τρίτη 30 Νοεμβρίου 2010

Ο διασυρμός της Βασίλισσας!!

Ντέρμπι ποιο ντέρμπι; Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε η Μπαρτσελόνα το «Ελ Κλάσικο» με τη Ρεάλ Μαδρίτης αφού οι καταλανοί διέλυσαν τη «Βασίλισσα» με 5-0
Καταιγιστικοί οι γηπεδούχοι δεν άφησαν κανένα περιθώριο τη Ρεάλ να διεκδικήσει το ματς και μπήκαν αποφασισμένοι στο γήπεδο.Οι ποδοσφαιριστές του Πεπ Γκουαρντιόλα είχαν δοκάρι με τον Μέσι μόλις στο 6ο λεπτό.Τον ...χορό των γκολ άνοιξε ο Τσάβι στο 10ο λεπτό, ενώ ο Πέδρο στο 18 έκανε 2 τα τέρματα για τη Μπαρτσελόνα.Στη συνέχεια ο Νταβίντ Βίγια ήταν αυτός που πήρε το όπλο του και με δύο τέρματα στο 55 και το 57 «τελείωσε» το παιχνίδι μετατρέποντας το μεγάλο αυτό ντέρμπι σε υγιεινό περίπατο.Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Γέφρεν ολοκληρώνοντας τον θρίαμβο των "κυανέρυθρων"Έπειτα από αυτή τη νίκη η Μπάρτσα σκαρφάλωσε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 34 βαθμούς, ενώ η Ρεάλ Μαδρίτης έμεινε στους 32.
Πηγή: woop.gr