Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2010

Μεγάλη νίκη της Νάουσας

Νάουσα ήταν η μεγάλη κερδισμένη στο ντέρμπι κορυφής με την Αλεξάνδρεια. Με δυο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού, επικράτησε με 2-0 της Αλεξάνδρειας. Την λύτρωση για τους γηπεδούχους έδωσε στο 81’ ο Δουλγερίδης, όταν εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Χατζηβαλσάμης από τον Ιτούδη. Το πέναλτι προκάλεσε τις έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενουμένων αλλά το 1-0 ήταν γεγονός.

Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε με κεφαλιά ο Μπάτζιος. Στο ματς υπήρχαν και δυο αποβολές. Συγκεκριμένα αποβλήθηκαν ο Πέικος στο 79’ και ο Γασπαράτος στις καθυστερήσεις.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κατσικογιάννης (Πασχάλης, Φλώρος)
ΝΑΟΥΣΑ: Σιμψερής, Μανδάλης, Περηφανόπουλος, Πετράκος, Πίτος, Δουλγερίδης, Παπαστεργίου (89’ Μπάτζιος), Ζούρκος, Χαντούρης (69’ Χριστάρας), Βλαχοδήμος, Χατζηβαλσάμης.
ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ: Καρασαβίδης, Πολυζόπουλος, Μυλωνάς, Ιτούδης (85’ Μάντζαρης), Πέϊκος, Τσέος, Συμπεθέρης, Τσακτάνης, Πιπινίκας, Γασπαράτος, Τοπαλίδης (75’ Μπαστάκης